Adresas:Savanorių pr. 63, Vilnius

Batų priežiūra: kokybės negalima kepti ant radiatoriaus

Kruopščiai nuvalyti ir išdžiovinti batai ne tik padidins galimybę nesusirgti, sukurti tvarkingo asmens įvaizdį, bet ir sutaupyti. Lietuviai vis dar užmiršta elementarias batų priežiūros taisykles.

Gerai prižiūrimi batai gali tarnauti ilgiau nei penkerius metus, tačiau kelias minutes trunkanti procedūra turi savas taisykles. Pirmas žingsnis grožio ir sveikatos link – tinkamai pasirinkti batus. Per pusnis klampoti patariama rinktis natūralios odos apavą: batų gamybos ekspertai tikina, jog “veidiniu sluoksniu” vadinama avalynė ne tik higieniškiausia, tačiau ir lengviausiai prižiūrima.

Avalynės gamybos įmonės “Lituanica” gamybos direktorės pavaduotoja Danutė Kalinienė siūlo paprastą, tačiau būtiną kokybiškų batų priežiūros receptą: naujai įsigytą apavą nepamiršti išpurkšti impregnantu, o nešiotus batus – valyti iškart vos tik grįžus namo, patartina vakarais, jog per naktį batai galėtų tinkamai išdžiūti, o priežiūrai skirtos priemonės įsigerti į avalynės paviršių.

“Jeigu lieka sniego jį reikia nupurtyti, batus nuvalyti sausu ar vos drėgnu švariu minkšto audinio skudurėliu, – pašnekovė rekomenduoja flanelės, medvilnės ar drobės medžiagos gabaliukus, o batų paduose įstrigusį purvą krapštyti mediniu pagaliuku. – Švariai nuvalytus batus patartina prikimšti popieriaus ar laikraščio: tokiu būdu apavas išlaiko nepakitusią formą, o popierius greičiau sugeria drėgmę”.
D.Kalinienė įspėja, jog batus reikia džiovinti ne aukštesnėje nei 40 laipsnių karščio temperatūroje ir jokiu būdu nedėti avalynės ant radiatoriaus ar kitų šildymo priemonių. Išdžiuvusią avalynę reikia valyti batų tepalu, galima nublizginti vilnonės medžiagos gabaliuku ar kaprono kojine. Mėgstantys liaudies receptus batus gali įtrinti ricina ar kitais aliejais, tačiau pašnekovė tokius būdus prižiūrėti batams rekomenduoja tik retsykiais, kai po ranka nėra specialių avalynei skirtų priežiūros priemonių.

 

Palikite komentarą